GÜNCEL:
ESNAF TEMSİLCİLERİ ve YILIN  AHİSİ İL VALİSİNİ ZİYARET ETTİLER

 Vali Ahmet Okur, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Saadettin Öztürk ve esnaf oda başkanları ve yılın ahisi Halil Keser’i makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Başkan Saadettin Öztürk, Ahilik Haftası Etkinlikleri kapsamında Ahilik kültürünün yaşatılması ve bu geleneğin gelecek nesillere aktarılmasını hedeflediklerini kaydetti. 
Ahilik kültürünün eskiden olduğu gibi günümüzde de yaşatılması gerektiğine dikkat çeken Vali Okur, “Ahilik akıl, ahlak, ilim ve çalışma ilkeleri üzerine kurulan esnafın birlik ve beraberliğinin bir göstergesi olmuştur. Ahilik kültürü geçmişten günümüze kadar uzanan kültürümüzdür. Ahilik ortaya koyduğu temel ilkelerle, toplumda yaşayan herkesi kaynaştıran, bütünleştiren ve millet olmanın bilincini tüm topluma yayan bir sistemdir. Günümüzde yaşanılan sıkıntıların başında ahilik kültürünün artık kaybolmaya başlamasındandır.  Bu nedenle genç nesillerimize Ahilik kavramının ilke ve prensiplerinin aktarılması önem arz etmektedir. Biz bu değerlerimize sahip çıkmalıyız. Tüm esnafımızın Ahilik Haftasını kutluyor, Ahi Evran-ı Veli’yi de rahmetle yad ediyorum. Bu vesileyle de esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum" dedi.


VALİ AHMET OKUR ZİYARET paylaşan: usakart
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

MHP Uşak İl Bşk. Muhterem KURUÇAY Art Gündem'in...
MHP Uşak İl Bşk. Muhterem KURUÇAY Art Gündem'in Konuğu Oldu

Haberi Oku