GÜNDEM:
1. Romanlar Hıdırellez Şenliği Yapıldı
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 1. Romanlar Hıdırellez Şenliği’nde yaptığı açıklamada, “Bizler farklılıkları her zaman zenginliğimiz olarak gördük. Kültürlerin kaynaşmasını da her daim önemsedik” şeklinde konuştu.
Uşak Belediyesi ve Uşaklı Romanlar Kültür Araştırma Geliştirme ve Dayanışma Derneğiyle ortaklaşa 1. Roman Hıdırellez Şenliği gerçekleştirildi. Akse Çamlığı’nda yapılan etkinliğe Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşaklı Romanlar katıldı. Çeşitli gösterilerin yapıldığı şenlikte Hıdırellez renkli gösterilere sahne oldu.
İlk defa yapıldı
Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlkini gerçekleştirdiğimiz 1. Romanlar Hıdırellez Şenliği’ni şölen havasında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Cahan, “Kentimizde ilk defa Roman vatandaşlarımızla güzel bir etkinlik yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Hıdırellez’i böyle dolu dolu Roman hemşehrilerimizle kutlamak bizler için son derece önemlidir. Biz farklılıkları en büyük zenginlik olarak gören bir anlayışı savunuyoruz. Bizim Türkiye olmamızın en büyük nedenlerinden birisi de budur” dedi.
Etkinlikler devam edecek
Etkinliği geleneksel hale getireceklerinin altını çizen Cahan, “Biz bundan sonra da Roman hemşehrilerimizle bir arada olarak bu tür etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz. Geleneksel hale getireceğimiz bu tür organizasyonlarla şenlik havasında nice Hıdırellezlerde birlikte olacağız. Bizlerin şenliği yapmamıza katkı veren Roman hemşehrilerimize teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku