GÜNDEM:
'Bu millet 15 Temmuz'da vatanına, bir ve beraber sahip çıktı'

 Uşak'ta meydanları dolduran binlerce vatandaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi. Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla belediye önünde toplandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları ile 150 metre uzunluğundaki Türk bayrağını da taşıyan grup mehteran takımı eşliğinde İsmet Paşa Caddesi'nden geçerek kent meydanına kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından mehter takımı tarafından gösteri sunuldu.

Vali Okur, burada yaptığı konuşmada, Uşak'lı vatandaşların 15 Temmuz akşamından bu yana gerçekleştirilen demokrasi nöbetleriyle milli iradeye sahip çıktığını belirtti.

Vali Okur, "Uşak'a hizmet etmekten duyduğum gururu ve şerefi ifade etmek istiyorum. Yaklaşık 13 gündür, senaryosu dışarıda yazılan ve Türkiye'de ki piyonlar yoluyla sahnelenen bir oyuna karşı, büyük bir iradeyle, büyük bir kuvvetle durun dedik, hayır dedik, bu oyun Türkiye'de oynanmaz dedik eski Türkiye değil dedik. Bu millet 15 Temmuz'da vatanına, bir ve beraber sahip çıktı. Onların bu hain planlarını siz değerli vatandaşlar sokaklara çıkarak bozduk. Bu halk tüm dünyaya Türk milletinin ne olduğunu, Türkiye'nin ne demek olduğunu gösterdi. Bu millet kendi kaderini kendi çizdi. Cumhurbaşkanımızın ikinci bir emrine kadar biz bu meydanlardayız, terk etmeyeceğiz." ifadelerine yer verdi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku