GÜNDEM:
Dereceye Giren Projelere Ödülleri Düzenlenen Törenle Verildi.

 2015-2016 UBAP Eğitimde İyi Örnekler Finali kapsamında altı kategoride değerlendirilen projeler arasından dereceye giren projelere ödülleri düzenlenen törenle verildi

UTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Ahmet Okur, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, ilçe kaymakamları ile okul müdür ve öğretmenler katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, proje kapsamında birçok iyi örnek uygulamasına rağmen programda sadece altı kategoride başvuru yapan okulların değerlendirmeye alındığını belirterek, UBAP İyi Örnekler Finali için 310 başvuru alındığını be başvuruların akademisyenler tarafından iki aşamalı olarak değerlendirildiğini söyledi. 

Eğitim öğretim sisteminin sahibinin öğretmenler olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur ise konuşmasında şunları söyledi, “Zaman hızlı bir şekilde geçmektedir. Artık öğretmenlerimizin kendi alanlarında bir şeyler söylemesi lazım. Öğretmen olarak mesleğinize ve eğitim camianıza sahip çıkmak zorundasınız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 2023, 2050, 2071 hedefi varsa, bu hedefle iyi bir vizyon ve perspektif oluşacaksa, bizim eğitim sistemimizi çözmemiz gerekiyor. Bu anlamda UBAP bir başlangıç konumundadır. Proje kapsamında öğretmenlerimizi eğitime almadık. Onlara bu proje sizin sahip çıkmalısınız dedik. Yapılan çalışmaların hepsi takdire şayandır. Hiçbir projeyi başarısız saymıyorum. Atılan her adım, konulan her tuğla bizim için başarının basamaklarındandır. Bu işin zirvesi yok ama temeli var. Bütün okulların projeleri bizim için değerlidir. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Uşak’a atılan her adım ilimizin geleceğine ve istikbaline yapılan yatırımdır” dedi. 

Konuşmaların ardından Akademik Başarı, Yenilikçi Ürünler- Çözümler, Sportif Faaliyetler, Sosyal-Sanat-Kültürel Çalışmalar, Sınıf İçi Öğretmen-Müfredat-Yöntem-Proje Uygulamaları ve Yönetim Uygulamaları alanlarında dereceye giren proje sahibi okullara ödülleri Vali Ahmet Okur ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku