GÜNDEM:
DESTEK OL ENGEL OLMA
 ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN, DESTEK OL; ENGEL OLMA...
Engelli araçları için ayrılmış park yerlerine, yaya geçitlerine ve kaldırım iniş rampalarının önüne park eden araçlar vatandaşlarımızın, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve annelerin günlük yaşamdaki hareketliliklerini olumsuz yönde etkilemektedir.
İlimizde trafik akışının kurallara uygun olarak düzenli ve güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için gerekli çalışma ve kontroller Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince zaman mefhumu gözetilmeksizin yapılmaktadır.
Trafik düzeninin devamlılığının sağlanması, vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmesi ve diğer sürücü ve yayalara saygı göstermeleriyle mümkün olacaktır. Bu amaçla, sorumlu ve saygılı bir trafik kültürü hususunda vatandaşlarımızda farkındalık oluşturulmak amacıyla Trafik birimlerimizce okullarımız ile kamu kurum-kuruluşlarına yönelik bilgilendirici eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir.
Ancak, bu hususlardaki önleyici çalışmalarımıza rağmen engelli vatandaşlarımızın ve diğer yayalarımızın hareket özgürlüklerini kısıtlayacak şekilde araçlarını yaya kaldırımı iniş ve çıkışlarına park eden sürücülere, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır.
Bu kapsamda; 2016 yılının Ocak ve Şubat aylarında, taşıt yolu üzerine ve geçiş yolları önüne park etmekten ( 56 ), engelli araçları için ayrılmış park yerlerine ve engelli rampalarının önüne park etmekten de ( 10 ) araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmıştır.
Sürücülerimizin para cezası ve zorunlu hallerde araçlarının çekilmesi suretiyle mağdur olmamaları ve diğer kişilere de mağduriyet yaşatmamaları için trafikte sorumlu davranarak araçlarını özellikle engelli ve yaya geçişlerini aksatacak şekilde kaldırım üzerine veya iniş-çıkış rampalarına park etmemeleri gerekmektedir.
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA ENGELSİZ BİR YAŞAM SUNMAK AMACIYLA TRAFİKTE DUYARLI DAVRANARAK SENDE DESTEK OL, ENGEL OLMA…”
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
Anahtar Kelimeler
DESTEK OL ENGEL OLMA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku