GÜNDEM:
Göğem Göleti Yenileniyor

 Vali Ahmet Okur, merkez Göğem köyünde bulunan gölet ve mesire alanında incelemelerde bulunarak, alanda planlanan yeni rekreasyon projesi ile ilgili bilgi aldı. 

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş ile mesire alanında incelemelerde bulunana Vali Okur, Uşak'ın en eski mesire alanlarından birisi olan Göğem Göletinin yeni hazırlanan rekreasyon projesi ile Uşak halkına tekrar kazandıracaklarını ifade etti. 

Proje kapsamında göl çevresinde 6 km’lik taşıt yolu ve otopark alanları ile yaya ve bisiklet yolları oluşturulacağını ifade eden Vali Okur, “Gölet gövdesine doğru balıkçı iskeleleri, kamp çadırları için özel hazırlanmış alanlar, ahşap bungolov evler, hobi bahçeleri, seyir terasları yer alacak. Ayrıca gölet çevresi topografyasının uygun olan kısımlarına barbekülü piknik masaları, göl çevresinde atlı gezinti yolları, mini at çiftliği ve göletle bağlantılı mini hayvanat bahçesi planlandı. Bunun yanı sıra proje kapsamında alanda kır kahvesi, satış noktaları, tuvaletler, mescitler, oyun grupları, fitnes grupları, seyir mobilyaları tasarlanmaktadır.” dedi. 

Proje kapsamında Göğem Zafer Anıtı'nın bulunduğu bölgenin tekrar elden geçirilerek düzenleneceğini dile getiren Vali Okur, “Yunan ordularının başkomutanı General Trikopis ve mahiyetindeki birlik komutanları 5. Kafkas Tümen Komutanı Kurmay Albay Dadaylı Halit Bey tarafından esir alındığı bu alandaki anıt, Türk Ordularının büyük bir zaferini simgelemektedir. Anıtta daha önce yenileme çalışmaları yapılmış olmasına rağmen, Göğem göleti rekreasyon projesi kapsamında anıt da tekrar elden geçirilecek ve proje ile bir bütün hale getirilecek.  Kurtuluş Savaşında önemli kilometre taşlarından biri olan bu anıtta, Büyük Taarruz Kafkas Tümen Komutanı Kurmay Albay Halit Akmansu ile askerlerinin isimleri yer almaktadır. Kurtuluş Savaşında büyük rol oynayan bu kahraman askerlerimizi rahmetle anıyorum" dedi

Vali Okur incelemelerinin ardından köyde devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi alıp vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla köy konağında sohbet eden Vali Okur köyde yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Köylerde gerçekleştirilen hizmetleri yerinde görmek ve köy halkının taleplerini dinlemek amacıyla köy ziyaretlerine devam eden Vali Okur, “Devletimizin imkanlarını köylerimizin gelişmesi ve kalkınması için seferber etmiş durumdayız. Şehirlerimizde ne tür imkanlar var ise o imkanlar köylerimizde de bulunsun istiyoruz” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku