GÜNDEM:
'Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” İçin Uşak Polisi Seferber Oldu

 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Marmaris’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yapılan saldırıda Şehit olan Polis Memurumuz Mehmet Çetin’in oğlu ve kızı da polisler eşliğinde ilk derse girdiler. 

İl Emniyet Müdürlüğü tüm birimleriyle çocuklarımızın eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, okulda ve okul çevrelerinde her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde okul çevrelerinde tedbirler aldı.

“Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” projesi kapsamında, İl Merkezimizde 78, İlçelerimizde ise 40 okulda sorumlu amirler ile birlikte 159 personel ve 36 ekip görevlendirildi.
Okul idaresi ve öğrenci velileri ile koordinasyonun sağlanması amacıyla her okul için bir Polis irtibat görevlisi ile okulla ilişkisi bulunmayan şahısların uzaklaştırılması, öğrencilere alkol ve tütün mamullerinin satılmasının engellenmesi için okul giriş ve çıkış saatlerinde ekip görevlendirilecek, ayrıca okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimler artırılacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku