GÜNDEM:
İlk Mahalle İftarına Binler Katıldı

 İlk Mahalle İftarına Binler Katıldı

Cahan, “Bizim Makamımız Halkımızın Gönülleridir”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Ramazan ayının ilk mahalle iftarının yapıldığı Dikilitaş Mahallesi’nde yaptığı konuşmada, “Bizim makamımız halkımızın gönülleridir. Bundan sonra da bu gibi etkinliklerle hemşehrilerimizle bir arada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği mahalle iftarlarının ilki bu yıl Dikilitaş Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İftara Uşak Valisi Ahmet Okur’un yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve binlerce vatandaş katıldı. Dikilitaş Cami yan tarafında kurulan mahalle iftarında eski Ramazan ayları tadında bir iftar düzenlendi. İftarda tasavvuf müziği dinletisinin yanında Hacivat Karagöz gibi eskiyi hatırlatacak etkinliklerde yapıldı.

Aynı çorbaya kaşık sallamak mutluluk verici

İftarda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Hemşehrilerimizle beraber iftar sofralarında aynı çorbaya kaşık sallamak bizim için en güzel olaydır” dedi. Cahan, “Bu yıl Ramazan-ı Şerife ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz her Ramazan ayında olduğu gibi b u yılda hemşehrilerimizle bir arada olmak adına çalışmalarımızı yaptık. Bugün de Dikilitaş Mahallesi’nde halkımızla iftar sofralarında bulunmaktan onurluyuz” şeklinde konuştu.

İftarlar devam edecek,

Ramazan ayı bitene kadar iftarların süreceğini de bildiren Cahan, “İlk mahalle iftarında binlerce hemşehrimizin ilgisi bizleri sevindirdi. Biz bundan sonra da 19 mahallede hemşehrilerimizle aynı sofrada olmayı sürdüreceğiz. Her zaman dediğimiz gibi bizim makamımız vatandaşlarımızın gönülleri olacaktır. Bizler gönül köprüleri kurmaya geldiğimiz görevimizi halkımızdan kopmadan yapmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle devletimizin milletimizin bekası için çaba veren tüm güvenlik güçlerimize de dualarımızı yolluyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman kimse bize zarar veremez. İftara gelen tüm halkımıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku