GÜNDEM:
Kadir Geceniz Mübarek Olsun

  Kadir Gecesi yaklaşıyor. Kadir Gecesi ne zaman soruları Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşırken yükselmeye başladı. Kadir Gecesi, Ramazan ayı içerisinde 27. gün olarak kutlanıyor. Tüm İslam alemi için Kadir Gecesi’nin anlam ve önemi oldukça fazla. Hz. Muhammed (SAV) tarafından Kadir gecesi bin aydan daha faziletli olarak müjdelenmişti. Peki Kadir gecesi nedir, anlam ve önemi nelerdir ve Kadir gecesinde yapılması gereken ibadetler nelerdir? Pek çok din alimi bu konuda ortak noktada buluşuyor. Kadir gecesi, ibadet ve Allah’a yakınlaşma ile geçirilmeli.

2016 Kadir gecesi, 1 Temmuz cuma gecesi olarak kabul edildi. Müslümanlara bu geceyi ibadetlere geçirerek günahlarından kurtulacakları müjdelendi. Kadir gecesinin Kur’an’daki yeri şu şekilde belirtilmiştir;

“Doğrusu biz Kur’an’ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler.O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

İnna enzelnahu fi leyletil kadr. Ve ma edrake ma leyletül kadr. Leyletülkadri hayrun min elfişehr. Tenezzelül melaiketü verruhu fiha biizni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta madla’il fecr.

Kadir Gecesi Hangi İbadetlerle Geçirilmelidir?

1- Yatsı namazında zammı sure olarak Kadir suresini okumalı.
2- Bir iki sayfa Kur’an-ı kerim okumalı.
3- Az da olsa sadaka vermeli.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku