GÜNDEM:
SEMAHAT DEMİR İKÜ REKTÖRÜ OLDU

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda yapılan rektörlük devir teslim törenine;  İKÜ öğretim üyeleri, siyasetçiler, eski bakanlar, bürokratlar, akademisyenler, yabancı misyon temsilcileriyle çok sayıda Uşaklı katıldı.

Saat 14. 00 de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan devir teslim töreni öncesi İstanbul Solistleri Yaylı Kuartet topluluğu mini bir konser verdi.

 

İKÜ Mütevelli heyet onursal başkanı Fahamettin Akıngüç ve İKÜ mütevelli heyet başkanı Bahar Akıngüç Ünver’in yaptığı açılış konuşmalarından sonra sahneye çıkan Rektör Prof. Dr. Dursun Koçer üniversitenin gelişimi ve vizyonunu anlatan bir sunum yaptı.

 Daha sonra Rektörlüğe atanan Prof. Dr. Semahat Demir’in öz geçmişi okundu. Konuşma ve sunumun ardından Rektör Prof. Dr. Semahat Demir’e rektörlük cübbesi giydirilerek bir plaket verildi.

Törenin ardından sahnede uzun bir konuşma yapan Rektör Demir yeni dönemde üniversitede yapacağı uygulama ve projelerden söz etti. Rektör Demir’in konuşması büyük alkış topladı.

Törenin ardından davetliler için kokteyl tertiplendi.

Bilim elçimiz Prof. Dr. Semahat Demir’in rektörlük devir teslim törenine İstanbul’da yaşayan çok sayıda Uşaklı’ da katılmak suretiyle destek verdiler. Uşaklılar Vakfı Başkanı Cahit Karahan, eski başkan Kamil Çelik, yönetim kurulu üyeleri, Karahallılar Vakfı Başkanı Bekir Sağsöz ile bazı Uşaklılar kokteyl sırasında Rektör Demir’i tebrik ederek uzun süre sohbet ettiler.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku