GÜNDEM:
Sivaslı Halk Eğitim Merkezi  El İşleri Sergisi Açıldı

 Vali Okur "Eğitim ve öğretim hayat boyu süren, kişisel ve toplumsal kaliteyi yükselten bir etkinliktir"

Sivaslı Halk Eğitim Merkezi 2015-2016 yılı eğitim dönemi kursiyerlerinin hazırladığı el işi ürünleri sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Serginin açılış törenine Vali Ahmet Okur ve eşi Hatice Nur Okur, Sivaslı Kaymakamı Mutlu Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Ahmet Okur eğitimin doğumdan, ölüme kadar hayatının her alanında vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirterek "Bugün özellikle ülkemizin doğusu ve güney doğusunda gençlerimizin bir kısmını biz topluma kanalize edememiş durumdayız. Günümüzde sokaklarda terör adı altında bir birinin canını acıtmak için gayret gösteren kesimleri malesef eğitemediğimiz kesimlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ufku açıktır. Eğitim bizim için çok önemlidir. Gençlerimizi okumaya başladığı günden itibaren yaşayacakları sorunlar ve gelecek hakkında bilgilendirmek ve onları doğru istikamete yönlendirmek konusunda önemli sorumluluklarımız bulunuyor" dedi. 

Eğitim ve öğretimin hayat boyu süren, kişisel ve toplumsal kaliteyi yükselten bir etkinlik olduğunu da vurgulayan Vali Ahmet Okur halk eğitim merkezlerinin bu yönde önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade etti. Vali Okur konuşmasının ardından, okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.  Sertifika töreninden sonra Vali Ahmet Okur ve eşi Hatice Nur Okur, Halk Eğitim Merkezi 2015 - 2016 yılı eğitim döneminde kursiyerler tarafından hazırlanan el işi ürünleri sergisini diğer davetlilerle birlikte açtı.

Sivaslı Halk Eğitim Merkezindeki programın ardından Vali Ahmet Okur, geçirdiği kaza sonrası evinde tedavi gören Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Vali Okur'a İlçe Kaymakamı Mutlu Akyol ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar eşlik etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku