GÜNDEM:
TÜPRAG İSO 14001 BELGESİ ALDI

    Çevre Yönetim Sistemi; işletmelerin çevreye verdikleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkünse kaldırılabilmesi için geliştirilen bir yönetim sistemidir. İSO 14001, bir ürünün standardı değil, bir sistem standardıdır. İşletme herhangi bir ürünün üretimine başlayıp son aşamasına kadar, sürecin her aşamasında çevresel faktörlerin belirlenmesi ve yeterli önlemler alınarak çevreye verilen zararların en aza indirilmesini sağlayan bir sistemin kurulmasını tarif eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından yayınlanmış olan standartlar serisidir.

               İSO 14001 belgesi, işletmenin uluslararası pazarda prestijini arttırmasının yanı sıra, kaynakların etkin kullanımı sonucu maliyetlerin düşürülmesi, acil durumlarda meydana gelebilecek çevresel etkileri ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. İşletmede çalışanların çevreye karşı bilinçlenmesini sağlayarak motivasyonunu artırarak sorumluluk almalarını sağlar. Çevre ile ilgili yasal mevzuata uyum sağlar.
               2006 yılından bu güne kadar Kışladağ’da üretim faaliyetlerini sürdüren Tüprag, çevresel yükümlülüklerinin farkında olduğunu, tüm çalışanlarına eğitim vererek işletmenin amaç ve hedefleri konusunda bilgi paylaşımında bulunmuş, çalışanlarının da özverisi ve duyarlılığıyla İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini tüm çalışanları ve faaliyet alanı çevresindeki yöre halkıyla haklı gururunu paylaşmaktadır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku