GÜNDEM:
Ulucaklılar Bahar Şenliği 9. Kez gerçekleştirildi

Ulucaklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri, Ulucak Köyü Cennetölen Şenlik alanında gerçekleştirildi. 

Bu yıl 9. Kez düzenlenen bahar şenliklerine Vali Ahmet Okur, Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Şenliklerde köy halkına hitap eden Vali Ahmet Okur, katılımcıların anneler günün kutlayarak “Özellikle Yörük, Türkmen geleneğinde, aile hayat tarzında annelerin yeri asla doldurulmaz. Vefat eden annelerimizin mekanları cennet olsun. Hayatta olan annelerin hepsinin elini öpüyorum. Doğuda güney doğuda hayatlarını vatanın bölünmez birliği ve beraberliği için seve seve, yaralı bile olsa gelmemek üzere orda arkadaşları ile beraber kahramanca mücadele eden evlatlarımız daha çok bu bölgelerin yetiştirdiği yiğit annelerin çocuklarıdır. Allah emeklerini zayi etmesin şenliğiniz kutlu olsun. Birliğimiz, dirliğimiz bütün değerlerimiz bizlerle beraber kıyamete kadar yaşasın” şeklinde konuştu. 

Konuşmasının ardından aynı zamanda Ulucaklı olan Milletvekili Alim Tunç tarafından, Vali Ahmet Okur’a katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. 

Ata sporu ciridin oynandığı, mahalli sanatçıların sahne aldığı, halk oyunu gösterilerinin yapıldığı şenlikte ayrıca vatandaşların katılımıyla çeşitli oyunlar oynandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku