GÜNDEM:
Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısı Afyonkarahisar'da yapıldı

 Merkezi Kütahya'da bulunan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) yönetim kurulu toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı.

Uşak Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur başkanlığında yapılan toplantıya Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Uşak İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, Kütahya, Afyonkarahisar ve Manisa illeri Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanları ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı katıldı.

Afyonkarahisar’da termal bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan ZEKA Yönetim Kurulu Başkanı Uşak Valisi Ahmet Okur, birçok paydaş ile yapılan Bölgesel İnsan Kaynakları Merkezi (BİGEM) İş Birliği Protokolü’nün bölgenin işgücü ve yetişmiş eleman ihtiyacına önemli katkılar sunacağını söyledi.

Vali Okur; "Öncelikle bugün gerçekleştirmiş olduğumuz BİGEM işbirliği protokol imza törenine katılım sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Toplantımızın ilk gündem maddesi olarak 2016 yılında uygulamayı planladığımız güdümlü projemiz hakkında bilgi alacak ve değerlendirmelerde bulunacağız. İkinci gündem maddemizde ajansımız tarafından 2015 yılında ilan edilen sanayide rekabetçiliğin geliştirilmesi mali destek program' ile sosyal kalkınma ve beşeri gelişme altyapı mali destek programı kapsamında desteklenen projelere ilişkin ilerleme raporunu ele alacağız. Bu kapsamda projelere dair gelişmeleri değerlendireceğiz. Sonraki gündem maddemizde 2013 yılında ilan edilen rekabetçi KOBİ malı destek programı kapanış raporunu görüşeceğiz. Bu program kapsamında uygulanan projelerin çıktılarını ve sonraki programların kurgulanmasında öne çıkan hususları istişare edeceğiz. Bir diğer gündem maddemizde ise 2016 yılı malı destek programlarının yürütülmesine ilişkin olarak bankalarla yapacağımız işbirliği protokolünü ele alacağız. Son olarak 2015 yılı bağımsız denetim raporu ve iki yönetim kurulu toplantısı arasında ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler hakkında bilgi alacak akabinde her ay düzenli olarak yaptığımız gibi bir önceki ayın (MART AYININ) Gelir-Gider Cetvelini görüşerek mali durumumuzu değerlendireceğiz. Toplantımızın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Açılış konuşmasının ardından basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, güdümlü projeler ile program ilerleme raporları görüşülürken, 2016 Yılı Mali Destek Programları Banka İşbirliği Protokolü ve 2015 yılı bağımsız denetim raporu ele alındı.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner109

banner102

NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
NFS Yaşam Okulu bir ilki gerçekleştiriyor

Haberi Oku